Ekologia to przyszłość

Family Fish to marka należąca do firmy Nord Capital sp. z o.o. — jednego z czołowych przedsiębiorstw branży przetwórstwa rybnego w Polsce. Od lat stawiamy na rozwój w kierunku produktów ekologicznych z tzw. “clean label”, czyli czystą etykietą. Nasza oferta jest stale wzbogacana o wysokiej jakości produkty.

Zapewniamy naszym klientom produkty z naturalnym smakiem. Najważniejszą przemianą w tym zakresie było przejście na panier wolny od E-składników — wszystkie wyroby panierowane z logiem Family Fish nie posiadają chemicznych dodatków do żywności (m.in. konserwantów, wzmacniaczy smaku, barwników).

Dążymy do rozwoju w kierunku certyfikatów MSC i ASC. Lata doświadczenia w branży przetwórstwa rybnego pozwoliły nam dostrzec istotę ochrony ekosystemów morskich i poszczególnych gatunków ryb — dlatego w niedalekiej przyszłości wzbogacimy naszą ofertę o ryby wyłącznie z odpowiedzialnych hodowli (ASC), a także z odnawialnych i odpowiedzialnych łowisk (MSC).

Nasze ekologiczne oznakowania

O ekologię dbamy także poprzez specjalne rozwiązania w zakresie opakowań. Opakowania zbiorcze, które wykorzystujemy, są w stu procentach wykonane z makulatury, czyli przetworzonych wyrobów papierniczych. W ostatnim czasie zwykłe taśmy klejące zastąpiliśmy taśmami papierowymi. Wykorzystujemy także opakowania foliowe z PP (polipropylenu) zamiast z LDPE (polietylenu o małej gęstości). Polimer ten jest obojętny fizjologicznie (nie zmienia składu chemicznego produktu w opakowaniu) i uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych dla środowiska plastików.

Ciągły rozwój

W planach mamy także wprowadzenie produktów z certyfikatem BIO. Certyfikat BIO jest potwierdzeniem przestrzegania norm związanych z produkcją żywności ekologicznej. Dostosowanie procesu produkcji do wytwarzania bio żywności jest wyzwaniem, które zdecydowaliśmy się podjąć dla dobra naszych klientów. Dzięki temu, że mamy pełną kontrolę nad procesem produkcji, będziemy w stanie zagwarantować spełnianie założeń certyfikacji BIO przez gamę produktów ekologicznych

Do szerokiej gamy produktów o zaliczają się następujące produkty:

Najmłodsi klienci to dla nas szczególnie ważna grupa. Rodzice dbający o rozwój swoich dzieci, powinni dostarczać im pożywienie najwyższej jakości. Nasza firma jest gotowa na to, by sprostać najwyższym oczekiwaniom rodziców, dziadków, przedszkoli i dostarczać produkty rybne, które pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka i funkcjonowanie jego organizmu.

Sukces naszej marki pozwala nam wspierać lokalną społeczność. Wierzymy w rozwój młodych talentów i wspieramy ten proces poprzez pomoc finansową dla pobliskich szkół. Szerzenie dobra to nasz priorytet!